Senaryo & Tiyatro

Adı: ‘Ahilik ve Ahi Evran’ Konulu Uluslararası Senaryo Eseri Yazma Yarışması (Göç Yolu Anadolu)
Türü: Uzun Metraj Sinema Senaryosu
Yayın Yılı: 2014
Yayınevi: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sayfa Sayısı: 803
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Dikişli
Dili: Türkçe
ISBN:

2014 yılında Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nin düzenlediği; ‘Ahi Evran Ve Ahilik’ konulu, Ödüllü, Uluslararası Senaryo Eseri Yarışması’nda ‘Göç yolu Anadolu’ adlı uzun metrajlı sinema senaryosu dereceye girerek ödüllendirildi ve kitap haline getirildi.

Adı: ‘Ahilik ve Ahi Evran’ Konulu Uluslararası Tiyatro Eseri Yazma Yarışması (Yol Atası Ahi Evran)
Türü: Tiyatro Oyunu
Yayın Yılı: 2014
Yayınevi: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sayfa Sayısı: 348
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Dikişli
Dili: Türkçe
ISBN:

Bu tiyatro oyunu, 2014 yılında Kırşehir’de, Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi organizatörlüğünde, Gümrük Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve İLESAM’ın (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) katkılarıyla düzenlenen; Tiyatro sanatçısı ve yönetmen Semih Sergen başkanlığında, Doç. Dr. Ayfer Şahin, Canan Kırımsoy (D.T. Baş Dramaturg), Öğr. Gör. İsmail Kasap, Hilmi Zafer Şahin (İ.B.B. Şehir Tiyatroları Sanat Yönetmeni), Hüseyin Sorgun (Tiyatro Eleştirmeni-Yazar), Mustafa Kurt (Devlet Tiyatroları Genel Müdürü), Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü), Prof. Dr. Selda Öndül, Prof. Dr. Şahmurat Arık ve Tuncer Cücenoğlu’ndan (Yazar) oluşturulan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda; Uluslararası Ödüllü Ahi Evran ve Ahilik’ Konulu Tiyatro eserleri yarışmasında, 41 tiyatro oyunu arasından ödüllendirilerek kitap haline getirilmiştir.

Adı: Tiyatro Okullarda Oyun Metinleri (Ormanın Cinleri)
Türü: Çocuklara Yönelik Tiyatro Oyunları
Yayın Yılı: 2010
Yayınevi: İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ
Sayfa Sayısı: 614
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Karton
Dili: Türkçe
ISBN:

Bu tiyatro oyunu ‘İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ’ projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girerek kitap haline getirilmiştir

"Her Zaman Yazar..."