yazar hakkında

Tüm hızıyla akıp giden sürükleniş içinde, önce insan, sonra yazar olmaya çalışarak…

Üç tiyatro oyunu yazarlık ödülü kazanan, farklı şehir tiyatroları ve özel tiyatrolarda oyunları sahnelenen yazarın, yetişkinlere, gençlere ve çocuklara yönelik çok sayıda tiyatro oyunu vardır.

Bir romanı yazarlık ödülü kazanan, iki romanı yayınlanan yazarın, farklı konularda yayınlanmış kitaplarının dışında, yayıncısını arayan çok sayıda romanı vardır.

Üç sinema filmi senaryosu yazarlık ödülü kazanan, birisi sinema filmi olarak çekilen ve belgesel senaryoları TRT’de yayınlanan yazarın, yapımcısını arayan çok sayıdaki sinema ve dizi film senaryosu vardır.

Yokluğuna Alışamadık Nurhan Hoca 

Çoğunuzun adını sanını duymadığı Kutsal Motor’ adında bir YouTube kanalı var. Vestel’in sponsorluğunu yaptığı ‘Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler’ adındaki programda ‘aşırı ünlü’ gördükleriyle sohbet ediyorlarBu programın 38. bölümünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oynadığı roller ve dizi filmlerdeki başarılı performanslarıyla tanıdığımız Barış Falay’ı ikinci kez ağırladılar. Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın yetiştirdiği binlerce öğrenciden birisi olan Barış Falay ile iletişim mezunu sunucu Zeynep Ocak arasında şöyle bir diyalog geçti:

O.“Sen hangi okuldansın?”

F.“Ankara, dil tarih oyunculuğu bitirdim.”  >>>

İlk Güzellik Yarışması 

Zor bir yıl olarak hatırlanacak 2020’yi mitoloji hakkındaki bilgilerimi tazeleyerek geçirdim. Yeri gelmişken ‘Yunan Mitolojisi’ olarak ezberlerimizde bulunan Ege Mitolojisi’nin Yunan coğrafyasından daha fazla Anadolu’da geçtiğini bilmekte fayda var.  

Antalya’da çekimlerini yaptığımız ‘Mendilim Kekik Kokuyor’ adındaki sinema filmimizi Mart ayında vizyona sokmuştuk. Likya Yolu’yla ilgili filmimizin çekimlerine de Mayıs ayında başlayacaktık. Bir anda dünyanın akışı değişti. ‘Ne oluyor?’ demeye fırsat bulamadan pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. O günlerden beridir de yaşamlarımız allak bullak. Biz de sinema filmimizin çekimlerini 2021 yılına erteleyerek diğer projelerimizyöneldik. >>>

mavi yeşil ya da turuncu

uzun metraj sinema filmi

Kendi küllerinizden yeniden doğmaya hazır mısınız?

A. Kadir Bozkurt’un senaryosunu yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği uzun metraj sinema filmi ‘Likya Yolu’ projesiyle ilgili çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. 500 kilometrelik Likya Yolu’nda 2021 Nisan ayında çekimleri başlayacak sinema filminin yönetmenliğini Hakan Kurşun yapacak.

mendilim kekik kokuyor

uzun metraj sinema filmi

2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin; Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen senaryo yarışmasında A. Kadir Bozkurt’un yazdığı ‘Mendilim Kekik Kokuyor’ birinci olarak ödüllendirildi.

2018 yılında SMP Yapım tarafından yapılan başvuruda Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yüksek bütçeli fonlarından ‘Uzun Metrajlı Kurgu Film’ desteği aldı.

2019 yılında Hüseyin Özden ile Hakan Kurşun’un yönetmenliğinde Antalya’nın ilçelerinden Kemer ve Akseki’de çekimleri yapıldı. 

6 Mart 2020 tarihinde A. Kadir Bozkurt’un ödüllü senaryosunu yazdığı ve yapım ortaklarından olduğu uzun metraj sinema “Mendilim Kekik Kokuyor” vizyona girdi.

"Her Zaman Yazar..."